0 грн
Зробити замовленняЗмія не хоче їсти. Що робити?
Багато хто погодиться, що змії – це чудові домашні тварини з низькими експлуатаційними витратами. Деякі види рептилій краще підходять для життя поруч з людиною, ніж інші. Аналогічно, деякі змії пристосовуються до неволі, тоді як інші зберігають звички життя в природі.
У останньому випадку нерідко зустрічаються плазуни з характерними смаковими уподобаннями. Тобто відмовляються від корму з причин, не пов'язаних зі здоров'ям. У деяких випадках це щойно імпортовані істоти, яким потрібно час, щоб пристосуватися до нового оточення, перш ніж думати про їжу.
В інших випадках зміям пропонують неправильну здобич. У третіх випадках відмова від їжі є результатом природних циклів апетиту, які рептилії переживають у дикій природі.
Незалежно від причини (за винятком хвороби) дамо поради та прийоми, які підвищать шанси нагодувати вперту змію. Читайте далі, дізнайтеся перевірені в реальному житті прийоми.
Знай змію
У різних змій у природі різні харчові уподобання. Одні їдять щурів, інші – ящірок, треті – рибу. Не нагодуйте улюбленця, якщо не знаєте, чим він харчується! Деякі види з часом змінюють дієтичні уподобання.
Наприклад, деякі товстоголові змії харчуються виключно ящірками, поки їм не виповниться кілька місяців, і тоді вони без найменших сумнівів переключаються на гризунів. Шарові пітони полюють на піщанок і африканських щурів у природі, тому їх збентежить червоноока біла щур!
Коротше, досліджуйте потреби змії. Це значно полегшить людині та її підопічним.
Колір має значення
Як згадувалося вище, лабораторні білі миші та щури злякають змію, яка генетично запрограмована на коричневих і чорних диких щурів. Вибір кольору корму, мабуть, найпростіший спосіб, і тому застосовують у першу чергу. Зоомагазин продає коричневих і чорних щурів і мишей, хоча, без сумніву, зустрічаються і білі.
Зниження стресу
Змія «на нервах» голодує. Вона стурбована тільки тим, як уникнути того, що викликає дискомфорт. Стрес викликає:
- надмірна увага господарів (особливо у рептилій, які ще не звикли до нового дому),
- невідповідні умови проживання,
- хвороба.
Якщо у вихованця було достатньо часу, щоб адаптуватися до нового середовища, тоді перевірте рівень температури і вологості, наявність достатньої кількості укриттів, щоб змія почувалася в безпеці. Зведіть до мінімуму контакт з людиною, поки плазун не увійде в здоровий режим харчування.
Уступайте
Змії з часом нормально сприймають білих мишей, але не обов'язково це буде ваш вихованець. Якщо в домі живе змія, яка в природі полює на ящірок або рибу, можливо, доведеться поступитися і нагодувати тим, що вона бажає. Пізніше, після того, як поїсть кілька разів, знову спробуйте перевести рептилію на більш зручний для людини продукт.
Крім того, для змій миші і щури пахнуть зовсім по-різному. Спробуйте давати щурят упертим їдокам мишей або великих мишей тим, хто полює на маленьких щурів. Знову ж таки, це проста корекція, і її проводять до того, як пробують які-небудь радикальні заходи.
Коли і де
Більшість змій полюють вночі і з більшою ймовірністю поїдять ввечері. Крім того, годування змії в темному, замкнутому просторі гарантує, що хижак і жертва опиняться поруч, а в організм не потрапить субстрат з дна клітки під час годування.
Тропічним зміям, особливо шароподібним пітонам (які вкрай вимогливі до їжі), допоможе сильне запотівання тераріуму від теплої води 2 рази на день протягом декількох днів до годування. Це сигнал, що настав сезон дощів, коли рептилії більш активні в природі.
Дражніть
Це ненадійний метод, тому дійте на свій страх і ризик. Ідея в тому, щоб підносити попередньо вбиту здобич довгими щипцями і акуратно постукувати змію по боках рота. Надія на те, що змія досить роздратована, щоб атакувати і схопити здобич. У сприятливому випадку вона схопить їжу і, якщо залишити в повному спокої, проковтне жертву.
На жаль, у гіршому випадку змія не проявить інтересу, і стрес стане ще більшим від ударів мертвою мишею по голові. Цей метод залиште на той випадок, коли інші спроби зазнали невдачі. Краще він підходить до природно агресивних або деревних видів.
Аромат
Іноді змушують вперту змію харчуватися гризуном, надавши йому запах більш підходящої здобичі. Ящірки, жаби і птахи - приклади ароматів, які привабливі для змій. Для ароматизації використовують живу тварину, послід або брудну підстилку з клітки, щоб передати запах. Фекалії тварини для ароматизації їжі, зверніть увагу, підвищують ризик передачі паразитів, і цей метод повинен бути абсолютним останнім засобом.
Вимийте труп гризуна теплою водою і, можливо, милом без запаху. Ретельно сполосніть і висушіть. Потім помістіть тіло в контейнер з речовиною, яку використовуєте для ароматизації.
Використовуйте живу (або дохлу) жабу/ящірку або, можливо, пташине перо. Потріть їжу і пахучу речовину один об одного, щоб аромат швидше перейшов. Змії мають гострий нюх, тому для передачі ароматизації не треба багато часу. Потім нагодуйте змію, як зазвичай.
Роздавлений мозок
Це дійсно працює. Спосіб трохи огидний, але змусить упертих відмовників від деяких страв харчуватися без примх. Метод простий у теорії, але викличе проблеми у бридливих людей.
По суті, берете попередньо вбиту жертву і розбиваєте голову, розкриваючи мозкову речовину. Комбінація крові та мозку, здається, пробуджує щось, проти чого змія не встоїть. У дев'яти випадках з десяти цей трюк ефективний для всіх видів.
Помістіть здобич з роздавленою головою в безпечний темний контейнер зі змією і залиште в спокої на 30 хвилин. Це ефективний метод, тому навіть якщо зазнаєте невдачі з першого разу, повторіть через кілька днів.
Висновок
Майте на увазі, що переважна більшість домашніх змій із задоволенням їсть гризунів. Не дозволяйте вищевикладеному вплинути на відносну легкість утримання рептилій. Тільки невеликий відсоток проданих змій (і навіть менший відсоток виловлених у неволі) коли-небудь має проблеми з годуванням, але коли це відбувається, це неприємно для господаря.
Усі вищезазначені методи були використані фахівцями Інтернет-магазину зоотоварів Зоокул у Києві з великим успіхом. Сподіваємося, що ці хитрощі допоможуть, якщо приведете додому змію, вибагливу в їжі.