0
0

Охолодження для акваріуму

Охолодження для акваріуму

Температура води є важливою для водного життя. Риби та безхребетні – «холоднокровні». Це означає, що внутрішня температура тіла контролюється довкіллям. Навіть мікроскопічне мікробне життя, яке рециркулює відходи, холоднокровне. Усі ці організми залежать від оптимального температурного діапазону.

Пріоритет стабільної температури води

Якщо акваріумна вода стає занадто прохолодною або теплою, життя відчуває стрес, який пригнічує імунну систему і робить організми вразливими для хвороб. Розірваний плавець гоїться повільніше, коли риба зазнає стресу, хвороботворні організми атакують тканину і змушують рибу хворіти.

Невидимі бактерії та планктон, які біологічно детоксифікують і рециркулюють забруднюючі та поживні речовини, найбільш ефективні в тому ж температурному діапазоні, що риби та безхребетні.

У природі більшість водних середовищ мають стабільну температуру. Швидкі температурні зрушення та коливання поза оптимальним діапазоном викликають стрес.

У міру підвищення температури води поглинаюча здатність кисню знижується. Життя страждає від низького рівня кисню, якщо температура води висока.

Водні рослини також чутливі до температурного стресу. Якщо температура води перебуває поза природного, фотосинтез та інші біохімічні процеси припиняються.

Водорості, з іншого боку, процвітають у теплих та застійних водоймах.

Як працює охолодження для акваріума

Купуйте вентилятор або холодильник для акваріума, видаліть тепло із води. Процес теплообміну охолодить воду, що призведе до падіння температури. Холод не переноситься у воду.

Усунення тепла ґрунтується на принципі, згідно з яким тепло переходить від джерела до холодного приймача.

Найкращий холодильник для акваріума має чотири основні компоненти: теплообмінник (випарник), конденсаторну котушку, компресор та розширювальний клапан.

Цикл охолодження починається у котушці теплообмінника. Рідкий холодоагент «випаровується» в котушках і поглинає тепло з акваріумної води, що циркулює через теплообмінник.

Теплообмінник виготовлений з титану, протистоїть корозії в солоній воді та ефективно передає тепло в котушки. Пари холодоагенту виштовхуються з випарника компресором.

Потім компресор накачує пари холодоагенту в конденсатор, підвищуючи тиск та температуру. Холодоагент конденсується в трубах конденсатора, відкачує тепло в повітря.

Чиллер використовує недорогий вентилятор для акваріума для продування повітря через гарячу котушку конденсатора. Це те, як тепло видаляється з холодоагенту.

Рідкий холодоагент високого тиску з конденсатора потім проходить через розширювальний клапан, який зменшує тиск і температуру холодоагенту при вході у випарник.

Холодоагент знову тече через охолоджені котушки, що поглинають більше тепла, завершуючи цикл охолодження. Занурювальний чилер працює так само, як проточний холодильник, за винятком того, що титановий теплообмінник поміщається у відстійник фільтра.

Майже завжди акваріумісти воліють цілісні акваріумні чиллеры. Вони менше, тихіше і простіше в установці та обслуговуванні.

Термостат постійно вимірює температуру води. Щоб встановити температуру, просто введіть число, і холодильник автоматично увімкнеться та вимкнеться за необхідності.

Розміщення охолоджувача для акваріума

Чилери забирають тепло з води та випускають у повітря. У більшості випадків холодильник для акваріума в Україні в шафу не встановлюють.

Тепло, що видаляється, скидається в закриту шафу, що може призвести до повторного нагрівання акваріума. Чиллер використовує вентилятор для продування повітря через гарячу конденсаторну котушку для видалення тепла з холодоагенту.

Холодильники для акваріумів розміщують у зоні із достатньою кількістю повітря для перенесення виведеного тепла. Якщо апарат не виділяє тепло, він стає менш ефективним та витрачає багато енергії.

Якщо поміщаєте чилер у закритому просторі, наприклад, у шафі, то повинен бути достатній повітряний потік для виведення тепла.

РозгорнутиЗгорнути