0 грн
Зробити замовленняДогляд за шерстю тварин
На прогулянках шерстяний покрив, особливо у собак з довгою шерстю, забруднюється. Ось чому чистка кожен день від пилу, бруду, відмерлої шкіри та ворсу так потрібна. Вичісування – це профілактика захворювань, стимул для кращого обміну речовин, кровообігу та лімфообігу.
Догляд за твариною після вулиці
Доглядають за зовнішнім покривом кожен день. Після прогулянки або дресури сильно забруднену собаку чистять двічі. Господар стає збоку і починає вичісувати шерсть, проводячи щіткою з голови на шию, потім переходить на тулуб, лапи та хвіст. Чистку проводять за розчісуванням у тій же послідовності, але проти шерсті слабкими зусиллями, потім повторюють з упором від голови до хвоста. Виконавши сухе очищення, чистять щітку, потім доглядають за шерстю вологою мочалкою. Під собакою змітають випалі шерстинки, миють інструмент і витирають тварину насухо. Зустрічаються собаки, які не раді процедурам догляду на внутрішній поверхні стегон, будьте уважні, щоб вас не вкусили. За очима доглядають вологою ваткою, вуха чистять звичайною «людською» паличкою для вух. Якщо тварина капризна, тоді догляд роблять не поспішаючи: проводять по шерсті рукою, не сильно щіткою. Після звикання проводять звичайну процедуру. Не нервових і довіряючих людині тварин можна «прибирати» насадкою для м'яких меблів на трубі працюючого пилососа.
Водні процедури
Описане вище чищення знімає бруд і відмерлі клітини з покриву, але не повністю. Тварин слід не тільки чистити, але й мити. Собаку обливають теплою водою, розподіляють по шерсті шампунь для тварин і ретельно змивають. Якщо засіб погано піниться, процедуру повторюють. Як часто купати, вирішує власник, виходячи з умов утримання та породи. У теплу пору купають частіше, у холодну – рідше. Взимку дозволяється чистити тварину снігом. Багато чотирилапих друзів людини люблять плавати, і вода для них не завдає дискомфорту. Перебування у відкритих водоймах не шкодить, особливо влітку. Тварини і вперше без сумнівів слідують у водойму за господарем або за предметом апортування. Біля води знімають шлейку і переконуються, що у водоймі немає колючо-ріжучих предметів. У теплу пору витирати тварину після купання не обов'язково, вона сама струситься і повністю висохне по дорозі додому. Миють тварин зазвичай 1 раз на місяць. Занадто часте купання змиває захисні жири зі шкіри. Виробити нові особини не встигнуть, шерсть почне сіктися, не зможе відштовхувати воду. Мити частіше можна, але тільки при гіперфункції сальних залоз. Слабкий розчин лимонної або яблучної кислоти (на 1 л води 1 ст. л. кислоти) використовують при ополіскуванні. Він допоможе легше розчісувати підшерсток, захистить від інвазії зовнішніх паразитів. Миючий засіб потрібно ретельно змивати. Якщо цього не робити, тоді ймовірне подразнення або екзема. Витерту махровим рушником тварину не рекомендується укутувати до повного висихання. Висушити покрив можна і феном, якщо пес знайомий з цим побутовим приладом. Шерсть у декоративних порід ламка. Тому просушують ніжних друзів людини легкими поздовжніми рухами рушника або двох. Сухих тварин розчісують бажано професійними щітками з лап, переходячи вгору до середини спини, а потім від проділу повертаються вниз. Головний інструмент догляду – це великі та малі щітки. Великими приладами видаляють сторонні елементи, а малими надають блиск.
Види гребінців і щіток
- для довгої шерсті призначені невеликі пуходерки з гострими зубцями;
- для видалення зваляних ковтунів застосовують невеликі колтунорізки;
- для надання блиску короткошерстим собакам щодня використовують масажні гребінці.
Собаки з довгим покривом складні в догляді. На їхньому тілі, особливо в паху, між лапами і тілом, в області суглобів на лапах утворюються ковтуни. Видаляти їх потрібно після кожного миття. Багато порід потрібно розчісувати і стригти. Стрижки ділять на тотальні та гігієнічні (часткові). Тотальний грумінг роблять у спеціальних салонах або викликають собачого перукаря. Зроблена абияк зачіска на виставці знижує бали.
Гігієнічну стрижку можна робити і без фахівця.
Собаки відрощують нову шерсть все життя. Ось чому стригти їх доводиться регулярно. У афганських хортів і американських кокер-спанієлів шерсть підстригають по колу над кігтями, між пальцями і навколо подушечок для того, щоб при ходьбі шерсть не збирала сміття з землі. Для гігієни покрив вистригають біля анального отвору.