0
0

Що таке правильне харчування для собаки?

Хороше харчування забезпечує тіло собаки будівельними блоками та енергетичними компонентами для росту, розвитку потенціалу та активності протягом усього життя. Пропонуємо багато способів нагодувати улюбленця, продаємо сотні сухих і вологих кормів на вибір.

Люди купують сухі та консервовані корми для собак через зручність і вартість. Тим не менш, власники, які самі готують для собак, подають улюбленцям альтернативи сухим і консервованим кормам. Єдина умова в цьому випадку – покупка вітамінів для собак, які заповнять дефіцит нутрієнтів.

В Інтернет-магазині зоотоварів Зоокул вчимо власників домашніх тварин правильному годуванню собак усіх вікових груп, порід, станів і способу життя, тому що дієта відіграє велику роль у якості життя тварини.

Ключі до собачого харчування

Наступні дієтичні компоненти є невід'ємною частиною харчування собак:

  • Білки – це складні молекули, що складаються з амінокислот, будівельні блоки росту, обслуговування та ремонту клітин. У тварин, таких як собаки, одне з найбільших вимог до білка – підтримання шерсті, яка потребує до 30% щоденного споживання білка;
  • Жири постачають жирні кислоти, які є важливими будівельними блоками важливих речовин, забезпечують концентроване джерело енергії в собачій дієті, необхідні для підтримання нормальних здорових клітин;
  • Вуглеводи розщеплюються системою травлення і перетворюються на глюкозу – джерело енергії. Вуглеводи у вигляді цільних зерен містять залізо, мінерали та клітковину, інші корисні поживні речовини;
  • Вітаміни: вітамінні органічні речовини або їх синтетичні похідні перетворюють калорії в енергію, необхідні для нормального функціонування організму, важливі для імунітету та інших процесів організму;
  • Мінерали – це неорганічні поживні речовини, складають менше 1% ваги тіла, необхідні для росту, міцних кісток і здорових іклів.

Комбінації та кількості цих компонентів базуються виключно на віці, вазі, фізичному та/або медичному стані та способі життя. Ось чому пропонуємо багато видів кормів для собак для кожного етапу життя.

Який корм для цуценяти правильний

Цуценячий корм спеціально розроблений для собак, які ще ростуть. Цуценятам потрібно приблизно вдвічі більше калорій на кілограм ваги тіла, ніж дорослій особині тієї ж породи. Починайте годувати цуценят поживною та науково сформульованою їжею приблизно в 4 тижні, коли материнського молока вже недостатньо.

Найкращий корм для цуценят дають у кілька прийомів 2-3 рази на день. Загалом, цуценят до 5 кг годують 3 рази на день. Потім переходять до двох разів на день. Годування за розкладом привчає до рутини, допомагає у навчанні.

Деякі тварини переїдають, якщо дають занадто багато калорій, тому стежте за вагою та швидкістю росту, якщо цуценя швидко росте та/або набирає вагу. Годуйте юніора кормом з 25-30% білка. Пам'ятайте, що розмір дорослої собаки визначається генетикою, а не тим, як швидко росте. Тому не перегодовуйте в спробі прискорити ріст.

Собаки відрізняються розміром, темпами росту, схильністю до переїдання тощо. Є багато змінних правильного вибору, коли йдеться про поживні та калорійні потреби цуценят.

Корма для дорослої собаки

Кожна собака унікальна, і тому немає собачої їжі, яка підходить для всіх собак. Загалом, преміальні бренди та корми категорії супер-преміум і холістик є безпечним вибором для всіх тварин. Пропонуємо багато варіантів білків і типів дієт (консервованих, сухих). Преміальні марки кормів для собак є розумним вибором.

Купуйте корми для дорослих собак в Україні, які спеціально збалансовані для задоволення потреб у калоріях і харчуванні, необхідних для здоров'я, щастя та гарного самопочуття. Також важливо на цьому етапі життя собаки контролювати порції.

  • Годування за часом. Приготуйте порцію корму для собак, помістіть у миску на 30 хв. Після цього часу, якщо їжа не з'їдена, її прибирають. Це поширений спосіб годувати собак, які схильні до обжерливості;
  • Харчування за розкладом подається два рази на день. На жаль, більшість собак переїдає, якщо господар кладе багато їжі або залишає корм для вільного споживання. З цієї причини рекомендуємо годувати за розкладом;
  • Дієта за вільним графіком. Корм для собаки залишають, улюбленець їсть, скільки влізе, і кожного разу, коли хоче. Цей метод не є хорошим варіантом, тому що собаки переїдають, страждають від зайвої ваги.

Рекомендації щодо кількості корму на упаковках корму для собак занадто високі в калоріях.

Собаки середнього віку швидше набирають зайву вагу, ніж юніори. Тому вибір збалансованого та поживного корму для дорослих собак і реалізація відповідальних протоколів годування знижує несприятливі наслідки для здоров'я, викликані поганим харчуванням або надмірним споживанням.

Вибір правильної їжі для собак

Розглянемо улюбленця старше 8 років. Усі тварини відрізняються за віком і потребами. Якщо старша собака не страждає від нинішнього корму, можливо, немає необхідності змінювати його. Тим не менш, деякі старші собаки набувають проблем зі здоров'ям, які розвивалися протягом багатьох років, і вони потребують спеціальних дієт.

Старші улюбленці потребують меншої кількості калорій, але потреба в кормах високої якості зберігається. Корма для літніх собак враховують це, зменшують кількість калорій у раціоні, підтримують рівень білка. Здатність асимілювати білки в цьому віці падає і з цієї причини високоякісний білок у пріоритеті.

Перехід до режиму годування старшої собаки залежить від породи та розміру. Наприклад:

  • Маленькі породи та собаки менше 9 кг - 8 років;
  • Середні та собаки від 10 до 20 кг - 8 років;
  • Великі та тварини від 20 до 40 кг - 6 років;
  • Гігантські та вагою 40 кг і більше - 5 років.

Бувають випадки, коли БАДи корисні для старших собак. Знову ж таки, все залежить від потреб. Завжди краще проконсультуватися у ветеринара про добавки, які даєте або хотіли б дати.

Чим годувати собак із зайвою вагою

На жаль, ожиріння стало проблемою і завдає шкоди здоров'ю. Собаки із зайвою вагою піддаються підвищеному ризику виникнення:

  • Артриту;
  • Цукрового діабету;
  • Непереносимості вправ;
  • Болю в суглобах;
  • Дефіциту енергії.

Ожиріння виникає, коли споживання енергії (або їжі) перевищує енергетичні потреби (або кількість калорій, що спалюються в результаті активності та фізичних вправ). Надлишкова енергія зберігається у вигляді жиру, який і викликає ожиріння. Більшість випадків ожиріння викликано перегодовуванням у поєднанні з відсутністю фізичних вправ. Найкращий спосіб приборкати та повернути назад ожиріння - це:

  • Коригувати дієту: давати корм зменшеної калорійності, з високим вмістом клітковини, вітамінів і мінералів для підтримки шерсті та шкіри під час дієти. Консервовані корми хороший варіант через меншу кількість вуглеводів;
  • Збільшити частоту і тривалість вправ, які спалюють більше калорій, зменшують апетит, змінюють склад тіла і підвищують швидкість метаболізму;
  • Змінити звички годування, контролювати ласощі, прибрати їжу для людини і годувати більш дрібними і частими прийомами, щоб тварина не відчувала голодних болей.
Жири в собачій дієті

Жири підтримують здоров'я шерсті, шкіри, очей і когнітивних функцій, забезпечують цінні запаси енергії. Поряд з білком, жири сприяють смаковій якості і допомагають у поглинанні жиророзчинних вітамінів A, D, E і K.

Як і незамінні амінокислоти, незамінні жирні кислоти (EFA) складають важливу частину клітини:

  • Ліноленова кислота - жирні кислоти Омега-3;
  • Лінолева кислота - Омега-6;
  • Арахідонова кислота.

Вибирайте високоякісний корм для собак, який містить здорові жири і жиророзчинні вітаміни. Проконсультуйтеся з консультантами магазин ЗооКул, щоб дізнатися, чи принесе користь собака з харчових добавок.

Чи потрібні вуглеводи

Улюбленці отримують значну кількість енергії від дієтичного білка і жирів. Вуглеводи, тим не менш, важливий компонент корму собак, який розщеплюється травною системою в глюкозу – альтернативне джерело енергії. З цієї причини вуглеводи важливе джерело калорій в деяких собачих кормах.

Цільнозернові, овочі та фрукти постачають залізо, мінерали, волокна, антиоксиданти, фітонутрієнти, білки, волокна та інші корисні поживні речовини.

Усі корми для собак містять вуглеводи, але не рекомендуємо корми, які використовують вуглеводи як основне джерело білка. Вибирайте більш високий рівень білків і жирів, особливо для дорослих і літніх собак.

Вітаміни

З збалансованого собачого корму, що складається з високоякісних компонентів і здорових ласощів, собака отримає більшість вітамінів, які необхідні для оптимального щоденного функціонування тіла і біохімічних процесів. У деяких випадках невелика кількість хімічних специфічних вітамінів допоможе в боротьбі з хворобами або станами.

Залишки зі столу та їжа людини

Люди годують собаку їжею зі столу. Якщо додаєте свіжу їжу в раціон, рекомендуємо додавати інгредієнт за раз, щоб побачити, чи перетравлюється він чи ні. Додавання свіжих овочів і здорових білків з низьким вмістом жирів – це здорове різноманіття.

Собаки люблять приготовані броколі і зелені боби. Курка, риба і пісна свинина/яловичина в невеликих кількостях і деякі інші джерела білка цілком нормальні, якщо немає алергії у собаки.

Годування високоякісним кормом для собак і додавання цільної їжі – це добре для собаки. Рекомендуємо 20-25% їжі для столу і 80% сухого/вологого корму.

Домашні дієти

Якщо є час і хочете приготувати для собаки, то це нормальний варіант, якщо дієта добре збалансована.

Коментарі