0 грн
Зробити замовленняПресноводна Креветка Розенбергу (Macrobrachium Rosenbergii)
Наш канал YouTube: Креветка Розенберга
Гігантська прісноводна КРЕВЕТКА РОЗЕНБЕРГУ (MACROBRACHIUM ROSENBERGII),є найціннішою для вирощування у наших умовах. Вона швидко росте і не дуже вимоглива до параметрів води. Для її вирощування підходять акваріуми, ставки, водоймища у вигляді каркасних басейнів, установки УЗВ. У природі даний вид креветок живе у прісноводних та солоних водоймах. Статті вони досягають приблизно в чотири-пʼять місяців. Зазвичай самці пізніше, ніж самки. Розмір самця приблизно 120 мм, самки 90 мм, при вазі самця 110 грам та самки 75 грам.
Кількість ікринок у самки залежить від її віку та маси, і налічує від 20 000 до 150 000 штук. Зростання самок зупиняється після досягнення статевої зрілості, самці ж продовжують активно зростати. Максимальна вага самця до 9 місяців 130-170 г, а до однорічного віку до 200 грам. Оптимальною температурою вмісту креветки є 27-28 градусів за Цельсієм.
Ми вирощуємо креветку Розенберга у водоймах, на кшталт каркасного басейну та великих акваріумах з використанням сублімованих кормів. Ми ніколи не застосовували гормони росту, барвники та антибіотики. Ракоподібні природним способом наберуть необхідну вагу для торгівлі.
ОСОБЛИВОСТІ ВИРОЩУВАННЯ MACROBRACHIUM ROSENBERGII
- Безперервне (круглий рік) вирощування креветки у водоймах
- Оптимальна температура води 26-28 градусів за Цельсієм.
- Кількість особин (щільність посадки) 100 штук на 1000 літрів води, за наявності укриттів
- Примірники для посадки (личинки 2-3 см). На нашому сайті ви зможете їх придбати за посиланням ЖИВА КРЕВЕТКА РОЗЕНБЕРГУ
- Кормова база - чіпси, гранульовані корми (українського та німецького виробництва)
Ми пропонуємо готові комплекти для креветки Розенберга. З якими Ви можете ознайомитись за посиланням у цьому розділі Комплекти для вирощування креветки РозенбергаНадаємо послуги з монтажу (встановлення) ферми з вирощування креветки, навчання та запуск особин розміром від 1 до 3 см.
У КОМПЛЕКТ ДЛЯ ЗМІСТ КРЕВЕТКИ ВХОДИТЬ:
- Водойма (Різних розмірів та конфігурацій)
- Система фільтрації (Залежно від Вашого бюджету, підбирається внутрішня система фільтрації у вигляді помп та губки або професійна фільтрація у вигляді напірного, проточного фільтра з ультрафіолетовим стерилізатором)
- Обігрівачі з автоматичною системою увімкнення/вимкнення, для підтримки оптимальної температури води
- Компресор для аерації води з набором комплектуючих (шланги, розпилювачі)
- Термометр для контролю температури води
- Тести-індикаторні смужки для контролю основних параметрів хім. складу води.
- Корм для креветок
- Посадковий матеріал (личинки від 1 до 3х см)
ЗАГАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КРЕВЕТКИ РОЗЕНБЕРГУ:
- Період вирощування- від 5 до 7 місяців
- Водойма- будь-який тип та конфігурація (басейн, ставок, акваріум)
- Вода- Прісна або солона
- Кормова база- сублімовані корми з великим вмістом у складі протеїну, тваринна та рослинна їжа
- Температура води- від 13 до 36 градусів Цельсія, оптимальними є показники 27-28 градусів
- Кислотність води- pH 6.5-8.5
- Статевозрілість- 4-5 місяців, зазвичай самки зріють раніше самців
- Кількість ікринок- від 20 000 до 150 000 (зазвичай 3-4 рази на рік)
Два види сімейств гігантської креветки зустрічаються у прісних водах – це Palaemonidae та Atyidae. Але тільки вид Macrobrachium має промислове значення в наших широтах, тим більше з огляду на те, що даний вид досягає від 5 до 30 см завдовжки. Макробрахіум поширені у тропічних та субтропічних ареалах Світу. Вона легко культивується та акліматизується в наших умовах утримання.
Зазвичай місцями проживання креветок Розенберга є низовини річок. У солону воду дорослі особини мігрують у період розмноження і перебувають у приустьових ділянках для ікрометання. Період лічинкоподібної форми у креветок проходить в естуаріях річок, де перемішується прісна вода із солоною.
Личинки стенобионтни, це що вони вкрай залежить від параметрів води (солоність, хімічний склад) і з дорослішання стають эврибионтни, тобто здатні існувати у широкому діапазоні природних умов довкілля і витримувати їх значні зміни.
Оптимальні умови для всіх стадій зростання личинок однакові:
- Температура води – 28-30 градусів Цельсія
- Висвітлення – приблизно 4000 ЛК
- Кисень у воді (насичення) – 70%
- Кислотність – 7-8 градусів
- Нітрити – не більше 0,1 мг/л
- Нітрати – не більше 20 мг/л
Для кращого розвитку личинок та дорослих креветок рекомендують дотримуватись високої концентрації кальцію, приблизно 30 одиниць. Середня тривалість життя креветок 3-4 роки.
Цикл життя креветок розділений на 4 періоди: ембріональний, личинковий, ювенільний, а доросла особина adult. Креветки Розенберга мають дві статі. Статева система самки складається з яйцевод, парних яєчників і гонопор. У дорослої самки колір яєчників – помаранчевий і його можна розглянути через карапас. Самці мають парні насінники, гонопори та насіннєві протоки.
Самці більші за самок у півтора рази, мають великі, потужні клешні і широку головогрудь. У самок же черевце кругліше. У природі макробрахіум Розенберга спаровуються не регулярно цілий рік. У мусонний період частота спарювання зростає. У цей час через постійні дощі збільшується ймовірність попадання личинок в естуарії разом зі стоками води. Як описано вище, саме в естуаріях оптимальні умови для личинок креветок.
В умовах неволі, при утриманні креветки, лімітуючим фактором є температурний режим. Температура має бути вищою за 23 градуси за Цельсієм. Чотирьох – пʼятимісячні креветки готові до розмноження. Самки раніше зріють при вазі в 7-8 г і довжині 80 мм, самці ж при 10 г ваги і 100 мм довгі. Зазвичай спарювання відбувається після линяння самок, коли вона має мʼякий хітиновий панцир. Цікавим спостереженням є те, що самець постійно знаходиться біля самки в період линяння останній, охороняючи її від нападу інших креветок чи хижаків. У креветок зовнішнє запліднення. Через 5 годин після спарювання, після виходу яєць назовні з гонопорів самок, відбувається запліднення ікри спермою, яку самець залишив у сперматофоре у гонопор самки. Ікра, яка була не запліднена, скидається самкою через 2-3 доби. Життєздатні ж ікринки переносяться в абдомінальну плевру і утримуються у вивідковій камері. Самка постійно промиває ікринки свіжою водою, рухаючи плеоподами.
Було помічено, що виживання ембріонів від самок великих розмірів набагато вище, ніж від дрібних.
МАТОЧНЕ СТАДО КРЕВЕТКИ МАКРОБРАХІУМ РОЗЕНБЕРГУ
З вирощених статевозрілих креветок формують маточне стадо. Важливою умовою є цілісність перепаду, специфічним забарвленням у самця - синьою клешнею. Вага самок зазвичай 15-30 г, при довжині 85-150 мм. Вага самців 40-80 г, при довжині 165-225 мм. Оптимальне співвідношення в маточному стаді особин - це 1 самець на 4 самки.
ЩІЛЬНІСТЬ ПОСАДКИ НА РОЗВИТОК МОЛОДНЯКА КРЕВЕТКИ РОЗЕНБЕРГУ
Великою небезпекою для популяції креветки в домашньому культивуванні є їхній канібалізм. Щоб уникнути цього неприємного факту, необхідно дотримуватися норм кількісної посадки особин на куб води і встановити багато укриттів. Використання укриттів не тільки зменшує канібалізм, створюючи місця для укриттів, але й збільшує питому поверхню, таким чином використовуватиметься не тільки днище водойми, а й весь обʼєм в цілому. Ми рекомендуємо заселяти 100 особин на 1000 літрів води.
Як укриття ми використовуємо легкі овочеві ящики із пластику та огіркову сітку. Сітка створює якийсь лабіринт, в якому легко ховаються креветки.
КОРМОВА БАЗА ДЛЯ КРЕВЕТКИ РОЗЕНБЕРГУ
Креветки всеїдні. Це даємо нам можливість годувати їхньою рослинною їжею так само. Але слід врахувати, що їжа тваринного походження з великим вмістом протеїну є основною. При вирощуванні креветки використовують різні корми рослинного походження та сублімовані корми, тобто сухі корми. Вміст протеїну має бути не більше 24-38%. Ми рекомендуємо годувати креветок Розенберга сухими гранульованими кормами та підгодовувати рибним фаршем. Годують креветок зазвичай 2-3 десь у день, невеликими порціями, щоб корм не встиг зіпсувати воду. Асортименти кормів для креветок ви можете подивитися тут: КОРМА ДЛЯ КРЕВЕТКИ РОЗЕНБЕРГУ