0
0

Як правильно годувати собаку

Море непотрібної інформації заполонило Інтернет. Знайти відповідь на актуальний запит іноді дуже складно. Така проблема стоїть і перед власниками домашніх тварин, які обирають дієту для свого улюбленця. Серед чотирилапих друзів трапляються здорові особини, деякі з них слабкі на шлунок або тонкої кістки. Якісний аналізатор корму – це те, що потрібно. Підійде і порівняльна таблиця кормів без рекламних блоків.

В Мережі відкрито ресурс «Годуйте улюбленця правильно». Рекомендуємо його, адже він порівнює і аналізує корми правильно і без "води".

Тип обраного корму - натуральний або заводський – не впливає на загальні правила організації харчування.

Які порції давати собаці

Магазинні упаковки з кормом містять на звороті інформацію про дозування. Від споживача лише потрібно не помилитися з вибором дієти. Молода і активна особина не отримає необхідні речовини з пачки з харчуванням для стерилізованої малорухливої суки.

Натурпродукт

Вага визначає дозування каші з м'ясом. Але тут все відносно. Собаки однієї маси можуть споживати різну кількість корму. Характер, вік і спосіб життя також мають вплив.

Приблизне дозування: на 1 кг ваги йде 60-70 г продукту або 4-5% від маси. Наприклад, тварина важить 10 кг, в годівницю кладеться 0,5-0,6 кг їжі на день.

Скільки разів давати їжу

Загальні рекомендації:

  • до 2-х місяців – 6 разів на день,
  • 2-4 місяці – 5 разів на день,
  • 4-5 місяців – 4 рази на день,
  • 5-6 місяців – 4-3 рази на день.

Піврічного цуценя годують 2 рази на день, поступово переводячи на режим годування дорослих особин.

Малорухливих собак, які не піддаються навантаженням, можна годувати 1 раз на день у певний час або 2 рази на день, розділивши прийом на 2 рази.

Їжа не доїдена. Як вчинити

Собаки не переїдають. Якщо залишається їжа, значить, розмір порції потрібно зменшити. Залишки сховайте. Наступного разу насипте їжі менше на цю кількість.

Місце для миски

Ємність повинна розташовуватися не нижче собачих грудей. Під час прийому їжі вихованцеві доведеться тягнутися до миски тільки пащею. Для великих особин, цуценят і підлітків потрібно використовувати підставку. Зростаюча або велика собака при нахилах за їжею може отримати ряд проблем в екстер'єрі (горбатість, слабка п'ясть передніх лап, високозадість).

Регулювати висоту поїлки і миски дає можливість покупка системи штатива в зоомагазині.

Постійний доступ до води

На упаковках з готовими кормами є попередження про те, що необхідно забезпечити тварину водою. Ці ж вимоги актуальні і для натуральної дієти. Воду змінюють щодня. Якщо будинок великий або є вихід у двір, тоді потрібно подбати про те, щоб доступ до води не перекривався, собака могла легко знайти поїлку.

Коли годувати

Допоможе виробити умовний рефлекс «час прийому їжі настав» видача порції в одному місці, в один час.

Навантаження і годування

Фізичне навантаження і прийом їжі потрібно рознести в часі. Собаки для хорошого травлення потребують кількагодинного відпочинку після прийому їжі. Видавати порцію потрібно за годину до вигулу або за 2 години до навантаження. Варто утриматися від годування відразу після інтенсивної роботи.

Складіть список заборонених продуктів

Є продукти, якими за жодних умов не можна годувати вихованця, навіть якщо він активно випрошує їжу. Господар несе відповідальність за здоров'я і життя собаки, пам'ятайте про це.

Коментарі