0 грн
Зробити замовленняЯк приготувати водний сад до зими?
Водні сади потребують малого обслуговування порівняно зі звичайним садівництвом. Додаткові заходи безпеки, однак, вживають, щоб ставок і його мешканці пережили суворі зими і дожили до літньої спеки.
Осінь – час року, коли готують водний сад на зиму. Найкраще відправити водойму на зимівлю якомога чистішою. Постарайтеся і видаліть опале з дерева листя зі ставка, піднявши з поверхні води, або натягніть сітку над ставком. Зробіть дерев'яну рамку для натягування сітки. Завдяки тому, що сітка щільно натягнута, листя, як правило, не відтягують і не занурюються у воду.
Якщо листя знаходяться в сітці і у воді, вони наситять воду дубильною кислотою (це погано!). Також видаліть усі мертві квіти і жовто-коричневе листя лілії. Це роблять щомісяця в активний вегетаційний період, щоб ставок залишався чистим і здоровим.
Після легкого першого морозу видаліть водні гіацинти, оскільки вони стануть жовто-коричневими і потонуть. Рослинний матеріал, який опускається на дно, гниє, виробляє смертельний газ, який уб'є рибу.
Сувора зима заморозить мілкий ставок і вб'є лілії та риб. Якщо ставок має глибину понад метр, тоді рослини і риб залишають на всю зиму (помістіть лілії в найглибшу область), але знадобиться якийсь спосіб газообміну. Газ метан виробляється розкладаючимся рослинним матеріалом і смертельно небезпечний для риб. Риба взимку не дуже активна, але потребує розчиненого кисню у воді. Газообмін і кисень подають кількома способами:
- Залиште рециркуляційний насос працювати на зиму. Встановіть насос на 30 см під водою, стежачи за тим, щоб вода, що виходить з насоса, розбивала лід або прикріпіть шланг, щоб він створював багато поверхневих газів;
- Купіть нагрівач для ставка, який створить отвір на поверхні. Прилад вмикають тільки в надзвичайно холодну погоду;
- Помістіть повітряний насос за ставком і повітряний камінь у ставку для подачі кисню. Ставок замерзне під час екстремальних холодів, але кисень надходить.
Використовуйте вищезазначені ідеї в будь-якій комбінації для додаткової безпеки.
Ніколи не розбивайте лід! Ударні хвилі нервують рибу, пошкоджують зябра і, можливо, вб'ють. Гарячою водою розтопіть отвір у льоду, якщо необхідно.
Не виловлюйте жаб. Вони закопують себе в бруд на зимівлю. Якщо дозволите знайти місце для зимівлі, вони повернуться наступного року.
Риба не залишається у водоймі:
Якщо видаляєте рибу на зиму, запам'ятайте кілька речей:
Ймовірно, доведеться видалити всі горщики зі ставка і, принаймні, частково злити воду, поки ловите рибу. Риба швидка і дуже добре уникає сітки.
Коли переносите рибу в акваріум, переконайтеся, що температура води у ставку і акваріумі однакова, і система фільтрації працює. Якщо набираєте водопровідну воду, видаліть хлор, хлорамін і аміак ставковою хімією або дайте воді постояти 24 години.
Кої і соми в будь-якому резервуарі або контейнері повинні бути накриті кришкою, тому що вистрибнуть. Плаваючий пінополістирол запобіжить вистрибування кої. Золота рибка не стрибає. Риба в санітарних баках потребує кисень подаючих і фільтруючих системах. Коли риба зимує в закритому приміщенні, помістіть її там, де легко міняють не менше 1/3 води на місяць, особливо якщо бак переповнений і риба велика.
Рослини:
Тропічні болотні рослини постійно ростуть у приміщенні. Тропічним рослинам потрібне світло з вулиці, поруч із південними вікнами або не менше чотирьох люмінесцентних ламп, розташованих на відстані кількох сантиметрів від рослин. Зволожуйте тропічні рослини. Однак не обов'язково поміщати у воду. Вони не ростуть так активно в ґрунті.
Морозостійкі водяні лілії зберігають у прохолодному, темному місці, де вони не замерзають і залишаються вологими. Переконайтеся, що ґрунт вологий, накрийте корону вологими газетами або ганчіркою і помістіть у мішок для сміття в прохолодну темну область і перевіряйте, принаймні, раз на місяць, щоб переконатися, що не висохли. Потім, як тільки ставок звільниться від льоду (березень/квітень), пересадіть лілії назад у воду. Вони ростуть швидше, якщо перемістити у ставок після того, як загроза екстремальних холодних температур минула. Якщо лілії зберігати в приміщенні довше, ріст і цвітіння сповільняться. Найкраще зберігати взимку морозостійкі рослини на відкритому повітрі, якщо це можливо!
Тропічні лілії потребують підготовки до зими. Перш ніж ставок замерзне, перемістіть лілії в область, яка не замерзне і не турбуйте близько місяця. За цей час ґрунт підсохне, і лілія сформує невеликий бульба розміром з горіх. Як тільки лілія висохне, знайдіть цей бульба. Помістіть його в пакет з ледь вологим торф'яним мохом і зберігайте в холодильнику або в прохолодній області. Перевіряйте, щоб бульба не надто пересох або не згнив.
Десь 1 квітня перенесіть тропічні бульби на місце, де знаходиться контейнер з теплою водою на сонці. Незабаром з бульб почнуть рости невеликі пагони. Як тільки достатньо виростуть, видаліть бульби з горщика. Занурте лілії так, щоб пара сантиметрів води покривала ґрунт. Не поміщайте у ставок, поки температура води не буде вище 21°C.
Повністю занурені рослини, такі як Curled Pond Weed і Hornwort, витривалі. Жодні інші не виживуть взимку.
Після того, як листя стануть коричневими, маргінальні (болотні рослини) обрізають. Ніколи не обрізайте рослини з порожнистими стеблами нижче рівня води, тому що вони помруть, якщо повністю занурені (рогалики, поспіх і пікель). Усі інші рослини залишають на дні ставка до зими.