0 грн
Зробити замовленняЯк побороти «чорну бороду» та «в'єтнамку» в акваріумі – травнику?
Щоб перемогти ворога, потрібно розуміти природу його появи.
Почнемо з найпоширеніших міфів:
- “Чорна борода росте через течію.” – Наявність течії життєво необхідна в акваріумі, вона забезпечує приплив поживних речовин, у тому числі й до “чорної бороди”, і вона з місць активної течії плавно розійдеться по всій площі акваріума.
- “Ми заразили акваріум.” Чорна борода - це не хвороба, а симптом дисбалансу і, відповідно, вона утворюється у разі появи сприятливих умов для її зростання.
- “Якщо прибрати фосфати - зникне борода.” Таке рішення не тільки погіршить ситуацію, але й призведе до більшої кількості проблем. Фосфати (РО4) життєво необхідні в акваріумі, і їхній рівень не повинен падати нижче 0.25 мг/л.
Друга частина:
Тепер про те, чого не потрібно робити:
- Викидати всі рослини і садити нові.
Якщо причина появи “чорної бороди” не усунена – нові рослини спіткає доля попередників.
- Лити перекис водню, антибіотики тощо.
Застосовуючи такі препарати, ви порушуєте біологічну рівновагу в акваріумі, що дуже згубно позначиться не тільки на рослинах, але й на рибках та інших мешканцях.
- Перезапуск акваріума.
За ефективністю дія подібна до рішення викинути всі рослини (крім випадків, коли акваріуму вже багато років).
- Равлики та рибки, які повинні з'їсти “чорну бороду”.
Варіант неоднозначний – так, дійсно, є риби, які споживають “чорну бороду”, але обсяг з'їденої “чорної бороди” настільки незначний у масштабах акваріума, що віднести його до дієвих заходів боротьби не можна, це скоріше додаткові витрати і втрачений час.
- Чарівна таблетка від усіх проблем - купіть і все пройде. У кращому разі такі препарати тимчасово приберуть “чорну бороду”, і через деякий час вона повернеться, а часто застосування таких препаратів небезпечне для ваших мешканців акваріума. Користь такі препарати приносять тільки продавцям.
Третя частина:
Тепер розберемо, що ж робити з цією напастю:
- Стежити за гігієною акваріума.
Це дуже об'ємне поняття, яке включає: підміну води один раз на тиждень об'ємом 30% від загального об'єму акваріума; сифонку ґрунту; не перегодовування риб; не допускати перенаселення.
- Правильний об'єм фільтрації в акваріумі.
Фільтр повинен прокачувати через себе не менше 5-ти об'ємів акваріума на годину.
- Оптимальний температурний режим, як правило, 24-26 (крім утримання специфічних риб та іншої живності – їхній режим може відрізнятися як у менший, так і у більший бік).
- Живі рослини - головні помічники в установленні біологічної рівноваги і позитивно впливають на здоров'я і зовнішній вигляд риб.
- Світловий день може коливатися від 7 до 12 годин, важливо щоб освітлення було стабільним щодня. (Якщо сьогодні увімкнули світло о 10 ранку, а вимкнули о 20:00, то такий самий цикл має бути і завтра, і післязавтра тощо.)
Виконання описаних пунктів часто допомагає, але бувають випадки, коли причини проблеми криються глибше, а саме – у порушенні балансу. У таких випадках необхідне внесення добрив. Починати можна з простого: Мікро «Амазонія» у дозуваннях від 0.5 – 1.5 на 100 літрів для акваріумів без СО2 і калій «Амазонія» у середньому 1-3 мл на 100 літрів.
У 90% випадків такі заходи допомагають, решті 10% не варто впадати у відчай.
Наступний етап - насичення акваріума вуглецем. Є кілька основних методів насичення вуглецем: подача газоподібного СО2 (балонна система, брага, лимонка); внесення рідкого вуглецю «Амазонія СО2» (не вимагає купівлі та обслуговування габаритного обладнання) у дозах 4 мл на 100л.
Далі - контроль нітратів і фосфатів. Необхідно стежити, щоб рівень фосфатів (РО4) був 0.5, а нітратів (NO3) від 10 до 15. Наведені рівні нітратів і фосфатів мають бути вранці до внесення добрив. У разі, якщо показники нижчі за зазначені - необхідне внесення Макро «Амазонія». Якщо порушено співвідношення пропорції фосфатів і нітратів (РО4 і NO3) - в асортименті компанії «Амазонія» є препарати Нітрат і Фосфат, які допоможуть вирівняти баланс речовин.
Впевнені, що наша стаття допоможе вам. З повагою, команда компанії «Амазонія».