0
0

Як адаптувати черепаху до нового будинку

Вітаємо з черепахою! Забезпечуємо найкращий догляд за домашніми тваринами, надаємо рекомендації, які акліматизують і збережуть здоров'я улюбленця.

Інтернет-магазин зоотоварів Зоокул у Києві продає все, що потрібно для черепах. Ми докладаємо зусиль, щоб забезпечити тварин і господарів товарами високої якості. Продукцію обираємо через конкретні переваги, які вони пропонують порівняно з аналогічними товарами інших виробників.

Ділимося багаторічним досвідом, щоб люди створили найкращий дім для черепахи. Якщо хочете щось конкретне, чого немає на сайті, будь ласка, запитайте нас, і ми знайдемо це.

Черепахи потребують великого простору та регулярного догляду, щоб залишатися здоровими. Правильне утримання та годування мають значення для здоров'я та довголіття черепах.

Черепахи НЕ виростають до розміру вольєра. Черепаха переросте маленький акваріум, зазвичай через рік або два!

Черепахи – не соціальні істоти і не потребують друга. Вони не сумують на самоті і щасливіші, якщо людина не турбує їх увагою. Можна помістити більше однієї черепахи в один акваріум, хоча є види, які більш агресивні, а деякі б'ються, і модель поведінки з'ясується лише в кожному конкретному випадку.

Черепахи переносять сальмонельоз (як і всі рептилії). Ці бактерії живуть у їхньому ШКТ і потрапляють у навколишнє середовище, коли черепахи ходять у туалет. Зазвичай це безпечно, доки дотримуються правил догляду.

ЗАВЖДИ добре мийте руки з милом і водою після дотику до рептилії. Ніколи не беріть їжу в рот після контакту з черепахою, якщо не помили руки. Якщо використовуєте мило, малоймовірно заразитися сальмонелою. Більше шансів отримати з продуктами харчування з магазину, ніж через черепах, якщо миєте руки.

Черепахи – це не найкращі домашні тварини для дітей молодше 6-8 років. Однак якщо батьки доглядають за черепахою і контролюють гру дитини з твариною, це допустимо. Підлітки втрачають інтерес до «нової іграшки», і турбота про улюбленця дістається батькам. Майте це на увазі, коли вирішили купити черепаху.

Обладнання

Підтримання здоров'я черепахи набагато простіше і менше роботи, якщо куплено потрібне обладнання. Інвестуйте з думкою про майбутнє. За правильного підходу до хобі догляд полегшується. Чим дешевше обладнання, тим більше часу та зусиль йде на черепаху.

Вимоги до догляду:

Житло – доступно кілька варіантів. Черепахи живуть у різних видах вольєрів.

Рекомендуємо віварії, оскільки вони є ЄДИНИМ середовищем проживання, розробленим з урахуванням особливостей черепах. Продаємо тераріуми різних розмірів і конфігурацій для буквально будь-якої черепахи. Вони легкі в догляді, встановлюються в приміщенні або на вулиці, і не так травмують психіку черепахи, як акваріуми. Віварії забезпечують наземний і водний простори в одному корпусі, ідеальні для ВСІХ видів черепах.

Акваріуми (наприклад, акваріуми з рибами або черепахами) є найбільш поширеними (хоча й не ідеальними) вольєрами. Надають достатньо простору для більшості видів, але, як правило, обходяться дорого, якщо велика черепаха або тримають кілька черепах разом.

Крім того, акваріуми не ідеальні з багатьох причин. Черепахи не розуміють концепцію скла і намагаються плавати і ходити по ньому, що викликає непотрібний стрес. Також складно підтримувати температурні зони, і повітря застоюється, що призводить до проблем із диханням.

В акваріумі важко зробити ділянки суші, куди доросла черепаха вибирається з води, щоб висохнути і погрітися. Предмети важкі, важкі в догляді і не призначені для черепах. Перевага – можливість бачити улюбленця з будь-якої точки кімнати. Тим не менш, рекомендуємо середовище проживання, яке підходить для черепахи, а не власника.

Освітлення

Необхідні два різних типи світла: тепле і УФ. Рекомендуємо затискні лампи на керамічній основі, оскільки вони краще витримують тепло і служать довше.

Встановлена над областю купання лампа розжарювання необхідна черепасі для регулювання температури тіла. Рептилії холоднокровні, і зовнішні джерела тепла підтримують їхнє здоров'я.

УФ-освітлення важливе для обробки вітамінів і поживних речовин, особливо кальцію. Без кальцію у черепах розвивається метаболічна хвороба кісток, від якої черепаха не оправиться повністю, і профілактика обійдеться дешевше.

Пропонуємо ультрафіолетові лампи для рептилій. Світло для рослин не достатньо добре. Як альтернатива, замість УФ-ламп використовуйте 15-30 хвилин сонячного світла на день, але це призведе до перегріву черепахи. Зверніть увагу, УФ лампи замінюють кожні 6 місяців або близько того.

Площа землі

ВСІ черепахи потребують площі з землею. Деяким водним видам потрібна лише невелика площа, щоб повністю вийти з води, висохнути і погрітися в світлі і теплі лампи розжарювання. Інші черепахи ходять по землі, досліджують або відкладають яйця.

Акваторія

ВСІМ черепахам потрібна вода. Водні види потребують великої кількості води, щоб плавати і підтримувати здоров'я. Черепахи швидко переростуть невеликі віварії, і 250 літрів води – мінімальний розмір для ОДНІЄЇ дорослої особини. Деяким видам потрібно НАБАГАТО більше води. Черепахам потрібні невеликі мілководні ділянки, де вони гуляють по воді, п'ють і купаються.

Фільтрація

Здоровій черепасі необхідна чиста прісна вода. Рекомендуємо невеликі занурювальні фільтри для черепах або неглибокі чаші, які щодня змінюють. Для водних видів рекомендуємо як мінімум 2-кратну фільтрацію в літрах води.

Для акваторії 250 л потрібен фільтр на 500 л. Занадто багато фільтрації не буває. Рекомендуємо зовнішні фільтри. Без фільтра воду змінюють щодня або через день. Фільтр-каністра дозволяє не змінювати воду цілий місяць.

Корм

Черепахи потребують різноманітності в харчуванні і потребують рослинних дієт. Більшість живуть на гранулах як основі раціону. Більшість комерційних пелет є хорошим вибором. Від них менше безладу і легше підтримувати чистоту води.

Черепаха не повинна харчуватися щодня, якщо це не дитинча. Інстинкт підказує їсти, коли вони бачать їжу. Тому їдять часто, якщо часто пропонують корм. Рекомендуємо дитинчат годувати раз на день.

Через пару місяців переходьте на харчування через день, потім на кожен третій день. Дорослих черепах в середньому годують 2-3 рази на тиждень порціями не більше розміру голови або, скільки з'їдає за 5-10 хвилин.

Повільний стійкий ріст краще, ніж швидкий. Годуйте в окремому контейнері і збирайте надлишки їжі приблизно через 5 хвилин, щоб зберегти чистоту води. Травоїдних черепах годуйте щодня. Висока якість зелені і вміст клітковини, а також кальцій і вітаміни важливі. Продаємо повноцінні дієти для черепах в Україні – це збалансовані гранули з великою кількістю зелені. Добавки кальцію і вітаміни пропонуйте черепахам 1-2 рази на тиждень.

Місце для купання

Тут черепаха самостійно регулює тепло під «сонцем» (джерелом світла або тепла над тераріумом). Для водних рептилій це може бути що завгодно – від плавучої декорації або острівця до складних надводних платформ. Дорослі водні черепахи занадто великі для того, щоб купатися на платформах, і для них потрібно щось зроблене спеціально.

Аксесуари (необов'язково, але рекомендуємо):
  • Розетки із заземленням, які запобігають ураженню електричним струмом. Кожен раз, коли електрика і вода, це хороша ідея. Падаюча в акваріум лампа вб'є людину або черепаху;
  • Таймер вмикає/змінює «день/ніч», що робить черепаху щасливою і знижує рахунки за електрику;
  • Подовжувач значно розширює можливості;
  • Затишні місця, де черепаха сховається, якщо налякає людина або родич;
  • Повітряний насос збереже якість води і корисний, якщо в акваріумі ще живе риба;
  • Живі рослини - більшість акваріумних рослин добре себе почувають поруч з черепахами. Улюбленці ласують рослинами, але флора впливає на якість води і засмічує фільтри;
  • Субстрат - гравій, пісок і великі річкові камені. У кожного матеріалу свої плюси і мінуси, в залежності від виду черепахи, яку виберете;
  • Цифрові ваги для відстеження здоров'я і зростання. Дитинчат зважують щотижня, дорослих перевіряють кожні кілька тижнів або кожен місяць. Втрата 10% від маси тіла – індикатор проблеми. У дорослих самок ваги показують розвиток яєць і відкладають чи вони їх.
Коли прийдете додому:

Черепаха відчуває стрес, тому залишення в спокої в перший день – хороша ідея. Потрібен час, щоб оглянути новий дім. Через 1-2 дні пропонуйте їжу. Багато черепах відразу погодяться, деяким знадобиться ще кілька днів для адаптації.

Протягом тижня черепаха почне харчуватися. Якщо відмовляється, значить, належна обстановка або не пропонують їжу, якою черепаха харчувалася раніше.

У перший тиждень рекомендуємо залишати черепаху на самоті більшу частину дня. Поступово вони почнуть грітися і їсти. Незабаром попросять корм і будуть раді бачити господаря.

Коментарі