0 грн
Зробити замовлення- Виробник: Дивопрайд
- Код товару: DPD00048
- Наявність: Немає в наявності
- Огляд товару
- Характеристики
- Відгуки (0)
Склад
1 мл стерильного розчину містить (г):
дексаметазону натрію фосфат - 0,0027 г.
Допоміжні речовини: вода для ін'єкцій, натрію хлорид.
Фармакологічні властивості
Дексаметазон - синтетичний глюкокортикостероїд, протизапальний ефект якого в 30 разів сильніший за кортизон і в 7-10 разів сильніший за преднізолон. Препарат чинить протиалергічну, протисвербіжну, протистресову дію. Взаємодіючи зі специфічним білковим рецептором у тканинах-мішенях, регулює експресію кортикостероїдно-залежних генів і впливає таким чином на синтез білка. Стабілізує лізосомальні ферменти мембран лейкоцитів, гальмує синтез кінінів, мітоз і міграцію лейкоцитів, пригнічує синтез антитіл і порушує розпізнавання антигену. Усі ці ефекти беруть участь у пригніченні запальної реакції в тканинах у відповідь на механічне, хімічне або імунне ушкодження.
Білковий обмін: зменшує кількість глобулінів у плазмі, підвищує синтез альбумінів у печінці та нирках (з підвищенням коефіцієнту альбумін/глобулін), знижує синтез і посилює катаболізм білка у м'язовій тканині.
Ліпідний обмін: підвищує синтез вищих жирних кислот і тригліцеридів, перерозподіляє жир (мобілізація з підшкірної клітковини і накопичення жиру), призводить до розвитку гіперхолестеринемії.
Вуглеводний обмін: збільшує абсорбцію вуглеводів зі шлунково-кишкового тракту, підвищує активність глюкозо-6-фосфатази (підвищення надходження глюкози з печінки в кров), підвищує активність фосфоєнолпіруваткарбоксилази і синтез амінотрансфераз (активація глюконеогенезу), сприяє розвитку гіперглікемії.
Водно-електролітний обмін: затримує Na+ і воду в організмі, стимулює виведення К+ (мінералокортикоїдна активність), знижує абсорбцію Са2+ зі шлунково-кишкового тракту, спричиняє "вимивання" кальцію з кісток і підвищення його ниркової екскреції, знижує мінералізацію кісткової тканини.
Протизапальний ефект пов'язаний із пригніченням вивільнення еозинофілами та опасистими клітинами медіаторів запалення; індукцією утворення ліпокортинів та зменшенням кількості опасистих клітин, які виробляють гіалуронову кислоту; зі зменшенням проникності капілярів, стабілізацією клітинних мембран (особливо лізосомальних) та мембран органел. Діє на всі етапи запального процесу: інгібує синтез простагландинів (Рд) на рівні арахідонової кислоти (пригнічує фосфоліпазу А2, вивільнення арахідонової кислоти та біосинтез ендопероксідів, лейкотриєнів, що сприяють процесам запалення, алергії тощо), синтез "прозапальних цитокінів" (інтерлейкіну-1, фактору некрозу пухлини альфа тощо), підвищує стійкість клітин до запалення, підвищує стійкість клітин до прозапалення, підвищує стійкість клітин до прозапалення, підвищує стійкість клітин до прозапалення, підвищує стійкість клітин до прозапалення, підвищує стійкість клітин до прозапалення, підвищує стійкість клітин до прозапальних цитокінів. ), підвищує стійкість клітинної мембрани до дії різних чинників.
Імуносупресивний ефект зумовлений і спричиняється інволюцією лімфоїдної тканини, пригніченням проліферації лімфоцитів (особливо Т - лімфоцитів), міграцією В-клітин і взаємодією Т- і В-лімфоцитів, гальмуванням вивільнення цитокінів (інтерлейкіну-1, -2, гамма-інтерферону) з лімфоцитів та макрофагів і зниженням утворення антитіл.
Протиалергійний ефект розвивається в результаті зниження синтезу і секреції медіаторів алергії, гальмування вивільнення із сенсибілізованих опасистих клітин і базофілів гістаміну та інших біологічно активних речовин, зменшення кількості циркулюючих базофілів, придушення розвитку лімфоїдної та сполучної тканини, зменшення кількості Т- і В- лімфоцитів, опасистих клітин, зниження чутливості ефекторних клітин до медіаторів алергії, пригнічення антитілоутворення, зміни імунної відповіді організму. При обструктивних захворюваннях дихальних шляхів дія зумовлена, головним чином, гальмуванням запальних процесів, запобіганням або зменшенням набряку слизових оболонок, зниженням еозинофільної інфільтрації підслизового шару епітелію бронхів і відкладенням у слизовій бронхів циркулюючих імунних комплексів, а також гальмуванням ерозії та десквамації слизової оболонки. Підвищує чутливість β-адренорецепторів бронхів дрібного та середнього калібру до ендогенних катехоламінів та екзогенних симпатоміметиків, знижує в'язкість слизу за рахунок зменшення його продукції. Гальмує сполучнотканинні реакції під час запального процесу і знижує можливість утворення рубцевої тканини. Пригнічує синтез і секрецію АКТГ і синтез ендогенних ГКС. Особливість дії - значне пригнічення функції гіпофіза і практично повна відсутність мінералокортикостероїдної активності. Дози 1-1,5 мг/добу пригнічують функцію кори надниркових залоз, період напіввиведення - 32-72 години (тривалість пригнічення системи гіпоталамус - гіпофіз - коркова речовина надниркових залоз). За силою глюкокортикоїдної активності 0,5 мг дексаметазону відповідають приблизно 3,5 мг преднізону (або преднізолону), 15 мг гідрокортизону або 17,5 мг кортизону.
У крові дексаметазон зв'язується (60-70 %) зі специфічним білком - переносником - транскортином. Легко проходить через гістогематичні бар'єри (у тому числі через гематоенцефалічний і плацентарний). Метаболізується в печінці (в основному шляхом кон'югації з глюкуроновою і сірчаною кислотами) до неактивних метаболітів. Виводиться нирками (невелика частина - молочними залозами). Період напіввиведення дексаметазону з плазми - 3-5 годин.
Застосування
- Для лікування великої рогатої худоби (зокрема молодняка), коней, свиней, овець, кіз, собак і котів.
- Метаболічні процеси, такі як: кетоз у великої рогатої худоби або післяпологова токсемія у овець і свиноматок.
- Неінфекційні запальні процеси, особливо гострі м'язово-скелетні запалення, такі як: артрит, періартрит, тендовагініт, бурсит, вивихи, запалення м'язів, кісток і сухожиль.
- При гострих інфекційних захворюваннях (напр. гострий мастит, метрит, пневмонія) у комбінації з відповідною антибактеріальною терапією.
- Алергічний стан, напр. астма, алергічні ураження шкіри (екзема, кропив'янка, короста...), ламініт у коней і великої рогатої худоби, укуси змій.
- Стресовий і шоковий стан.
- Токсимія під час останньої стадії вагітності (протягом 2 - 4 днів).
Дозування
Внутрішньовенно, внутрішньом'язово, підшкірно.
- Коти, собаки: (0.1-0.2 мг/кг маси тіла) 0.25 - 0.5 мл/5 кг.
- Велика рогата худоба, коні: (2.5-5 мг/100 кг маси тіла) 5-10мл/400кг
- Вівці, кози, телята: (2-4 мг/50 кг) 1-2 мл/50 кг.
За необхідності повторити з 2-денним інтервалом у собак і котів та 3-4-денним інтервалом у інших тварин.
- Для ініціювання отелення у корів
(дається протягом 1 тижня перед народженням телят): (5 мг/100 кг маси тіла) 2.5мл/100кг
- Післяпологова токсемія та ініціювання окоту в овець і кіз: (2.5 мг/10 кг маси тіла) ± 6 мл/50 кг
- Шокова терапія: шляхом повільної ін'єкції при великій дозі (10 х), повторити за 8-12 год.
Внутрішньосуглобова ін'єкція відповідно до маси тіла тварин: від 0.25 до 4 мл.
Протипоказання
Підвищена чутливість до компонентів препарату. Не застосовувати препарат при серцевій або нирковій недостатності, гіперкортицизмі (синдромі Кушинга), діабеті, остеопорозі, вірусній інфекції, симультанній вакцинації.
Не застосовувати вагітним жуйним тваринам, якщо є ризик виникнення передчасних пологів.
Побічна дія
Якщо інфекція присутня або підозрюється, кортикоїдну терапію необхідно призначати разом із відповідною антимікробною терапією (послаблення імунної реакції).
Оскільки різка відмова від хронічного вживання може призвести до адренокортикальної недостатності (симптоми гіпокортицизму), рекомендується поступова відмова після довгострокового курсу вживання.
Відгуків про цей товар ще не було.
Немає питань про даний товар, станьте першим і задайте своє питання.