0
0

Вагітність та домашні тварини

Ця стаття для тих, хто живе в одному домі з однією або кількома тваринами, і збирається привнести в світ нову маленьку людину. Вітаємо! Але лікарі кажуть, що є проблеми. Гінеколог радить на час позбутися домашніх улюбленців, і це не добре.

Лікарі попереджають про «правильну» взаємодію з домашніми тваринами: не спати з ними в ліжку. Купати часто. Нехай тепер чоловік або партнер, а не вагітна, піклується про собаку і задовольняє її потреби. Враховуючи, що тварини можуть переносити хвороби, шкідливі для плода, деякі лікарі навіть рекомендують радикальний захід зменшення впливу на дитину – знайти улюбленцю новий дім.

Ось приклад одного з матеріалів «Домашні тварини і вагітність»:

«Ми любимо собак. Але завжди пам'ятаємо про ризики, які беремо на себе, приводячи тварин додому. Успішна вагітність – перш за все. Закликаємо звести до мінімуму контакти з домашніми тваринами і не впускати тварин у дім у цей критичний період часу».

Страшне попередження. Що ж робити майбутній відповідальній мамі?

Інтернет-магазин зоотоварів Зоокул стверджує: НІ, не позбавляйтеся домашніх тварин на період вагітності. Не виганяйте собак на вулицю. Не бійтеся взаємодіяти так, як робили це до зачаття.

Читайте статтю далі, дізнайтеся сучасні аргументовані рекомендації щодо профілактики інфекційних захворювань:

Гінеколог проти ветеринара

Лікарі з поліклінік лікують тільки проблеми людського здоров'я. Ветеринари, з іншого боку, навчені поводженню з різними видами живих істот. Базова підготовка кожного ветеринарного лікаря передбачає глибоке вивчення специфічних зоонозних хвороб (які передаються від тварин до людини). Лікарі-випускники медінститутів не так глибоко вивчають це питання.

Безсумнівно, акушер-гінеколог міг отримати додаткову освіту, оскільки інфекційні захворювання, що передаються домашніми тваринами, призводять до неправильного перебігу вагітності, але майже будь-який ветеринар набагато краще обізнаний про захворювання, передачу та профілактику, ніж гінеколог.

Відповідальність лікаря

Проблема в тому, що відповідальність за здоров'я матері і плода несе гінеколог, а не ветеринар. Більше того, саме вагітна відповідальна за виконання всіх медичних рекомендацій (і реалізацію здорового глузду).

Ось чому ветеринари дають рекомендації щодо безпеки поруч з домашніми тваринами і про можливість передачі захворювання, але ніколи не претендують на роль гінеколога. Люди ж покладаються на поради лікарів, навіть якщо не згодні, і з недовірою ставляться до інших джерел інформації.

Можливо або ймовірно

Іноді лікарі дають рекомендації, засновані на можливостях, а не на ймовірностях. «Краще перестрахуватися, ніж недострахуватися», - часто стверджують вони. Якщо існує навіть гіпотетична можливість заразитися від собаки або кішки захворюванням, що загрожує вагітності або дитині, лікарі зобов'язані інформувати пацієнта про ризики.

Як далеко зайти

Є багато чого, що може піти не так з вагітністю. І чим вона протікає безпечніше, звичайно, тим краще. Але як далеко заходити в заходах обережності? Жити в захисному пластиковому ковпаку недоцільно (і не рекомендується медиками). І все ж, якби люди слідували всім порадам гінекологів, вони б жили в неіснуючому безпечному світі.

Зрештою, бактерії, віруси і тварини дійсно існують, і, фактично, ми стикаємося з ними щодня. Як далеко ми повинні йти, щоб захистити себе від їх постійної присутності? Враховуючи, що найбільш ймовірним джерелом складної інфекції бувають і інші люди, яку проявляти обережність, живучи з улюбленцями?

Котяче зло

Проблема Toxoplasma, найпростішого паразита, чий потенціал ураження плода є легендарним, є особливо болючим питанням між лікарями і ветеринарами. Оскільки кішки є як господарями, так і переносниками, для вагітної важливо не торкатися туалету тварини.

Дотримуйтесь корисних порад, зменшіть ризик зараження токсоплазмозом:

  • Не торкайтеся котячого туалету, якщо це можливо. Якщо ніхто інший не виконає цю роботу, надіньте одноразові рукавички, потім ретельно вимийте руки з милом і водою;
  • Міняйте наповнювач туалету щодня. Паразит токсоплазми стає заразним через 1-5 діб після того, як потрапляє в екскременти;
  • Годуйте кішку комерційним сухим або консервованим кормом, а не сирим або недовареним м'ясом;
  • Не випускайте кішок на вулицю;
  • Не контактуйте з бездомними кішками, особливо кошенятами. Не заводьте нову кішку під час вагітності;
  • Не набирайте пісок у дворових пісочницях;
  • Надягайте рукавички при садівництві і при контакті з ґрунтом або піском, оскільки вони можуть бути забруднені екскрементами, що містять токсоплазму. Ретельно мийте руки після роботи в саду або контакту з ґрунтом або піском.

Зверніть увагу, рекомендуємо не виганяти, а тримати кішок у приміщенні. Це суперечить тому, до чого закликають лікарі. Перебування в приміщенні безпечніше для людини і кішки. Улюбленці не підхоплять і не принесуть у дім нові інфекції.

У будь-якому випадку, основне джерело зараження токсоплазмою людей – це недоварене або сире м'ясо, що містить цисти токсоплазми, або контакт із забрудненим ґрунтом. Тим не менш, небагато лікарів радять жінкам відмовитися від біфштекса або садівництва.

Інші хвороби

Небезпечна не тільки токсоплазма. Врахуйте, що заражені круглими черв'яками, сальмонелою та іншими паразитами собаки і кішки проблема для всіх людей, а не тільки вагітних. Оскільки імунна система плода не повністю розвинена, а вагітна жінка може мати імуносупресію, ці поширені фекальні інфекції становлять більшу проблему, ніж багато хто думає.

Існує стригучий лишай і короста. Ці шкірні інфекції (зустрічаються у собак і кішок) часто передаються вагітним і людям з ослабленим імунітетом. Ні, ці інфекції не покалічать новонародженого, але змусять його страждати і свербіти. Безпечніше віднести улюбленця до ветеринара при перших ознаках ураження і звернутися до дерматолога, якщо такі з'являться на людині.

Краще не ризикувати. В ідеалі ветеринар повинен оглянути всіх домашніх тварин, якщо очікуєте дитину або намагаєтеся завагітніти. Як мінімум, здайте пробу калу на дослідження.

Екзотичні та «кишенькові» домашні тварини

Миші, хом'яки, щури і морські свинки передають вірус лімфоцитарного хоріоменінгіту. Зараження цим менш відомим вірусом викликає вроджені дефекти і викидні.

Ось чому рекомендуємо передати цих домашніх тварин на піклування в інший дім або відвести їм по можливості ізольовану кімнату на час вагітності. Хтось інший повинен чистити і прибирати клітку, оскільки відходи життєдіяльності гризунів можуть бути інфіковані цим вірусом.

Дивно, що гінекологи ніколи не говорять про це.

Ліки та товари для тварин

Хоча ми не впевнені, яку шкоду завдають ветеринарні препарати і продукти ненародженій дитині, головне тут – не ризикувати. Не контактуйте безпосередньо з будь-якими засобами захисту від паразитів або інсектицидами (наприклад, ліки від серцевого хробака, бліх і кліщів тощо). Носіть рукавички, коли перебуваєте поруч із цими хімічними речовинами, і не торкайтеся місць, де вони нанесені, протягом як мінімум доби.

Запитайте у ветеринара, чи потрібно дотримуватися обережності при призначенні ліків, таких як очні краплі або вушні медикаменти. Деякі ліки (наприклад, очні краплі циклоспорину) шкідливі за будь-яких умов, а не тільки під час вагітності. Ви повинні бути поінформовані, тож не бійтеся запитувати!

Підготовка до появи дитини

З точки зору ветеринара, проблема з вагітністю і домашніми тваринами полягає не тільки в тому, що рекомендації вселяють непотрібний страх людині. Справа в тому, що цей страх створює умови, за яких улюбленці стають маргіналами, коли з'являється «справжня дитина». Це означає, що все більше домашніх тварин викидається з дому напризволяще.

Багато сімей припускають, що тварини небезпечні для дітей, і тому вживають заходів, щоб ізолювати тварин від нового члена сім'ї. Але домашні тварини не становлять небезпеки для дитини, якщо люди обережні.

Коментарі