0 грн
Зробити замовленняФільтри необхідні здоровʼю акваріума, підтримують азотистий цикл. Фільтруючий матеріал поміщається у фільтр, змінює якість води, що протікає. Завдяки широкому спектру покупці вибирають кращі елементи, що фільтрують, створюють оптимальне середовище в акваріумі.
Три типи фільтруючих матеріалів:
-
Механічні
-
Біологічні
-
Хімічні
Рекомендується замінювати всі три типи, але як мінімум біологічні та механічні фільтри.
Найкращі механічні фільтруючі елементи
Компоненти механічного середовища є інертними - це означає, що не впливають на хімію води. Елементи збирають тверді частинки, що життєво важливо задля ефективності біологічних середовищ.
Механічна фільтрація видаляє екскременти риби, осад, зʼїдену їжу та бруд. Щоб запобігти накопиченню, матеріал, що фільтрує, регулярно змінюють. Заміна потрібна, коли носій більше не збирає бруд.
Механічні матеріали відрізняються пористістю, яка обмежують розмір частинок, що витягуються. Чим менший час, тим більше частинок фільтр витягне. Великі середовища легко чистити, ніж дрібніші пори.
Пори у найкращих механічних середовищах витягують частинки розміром до одного мікрона, що становить 1/90 діаметра людського волосся! Дрібнопористі засоби фільтрації прояснять воду в резервуарі, але швидко забиваються і повторно не використовуються.
Біологічні елементи, що фільтрують
Інертне біологічне середовище забезпечує житло для корисних бактерій, які руйнують розчинені тверді речовини до менш токсичної форми.
Бактерії екстрагують їжу та кисень з води, що проходить через них. Коли тверді частинки потрапляють у середу, зменшується протока води, мікроорганізми «голодують» у цій галузі без кисню та їжі, бактерії вмирають. Саме тому механічні середовища розміщують перед біологічними фільтрами.
Коли біологічне навантаження збільшується, велика кількість аміаку і нітриту викликає розмноження бактерій. Бактерії, які споживають аміак, швидко розмножуються, доки рівень аміаку не впаде до нуля. Іноді мікроорганізми викликають «бактеріальний колір», схожий на серпанок в акваріумі.
Як тільки кількість бактерій зросла, щоб подолати сплеск аміаку, зайві бактерії голодують та вмирають, а «димок» зникає. Легко зрозуміти, чому акваріумісти купують біологічні та механічні фільтруючі елементи. Вони працюють у гармонії та підтримують здорову, збалансовану та надійну екосистему.
У «старому» резервуарі цвітіння бактерій малоймовірне, і будь-які викиди аміаку зникнуть через 24 години – часто, перш ніж час перевірити. У нових водоймах час, необхідний для перетравлення бактеріями аміаку, залежить кількості риб і бактерій, яких заселяють при першому старті.
Оскільки бактерії споживають аміак, вони виділяють нітрит. Інші бактерії споживають нітрит для одержання енергії. Ці бактерії повільніше відтворюються і воліють середовище, в якому рівні аміаку дорівнюють нулю.
Як тільки бактерії обжилися в біологічних середовищах, їх важко знищити, виняток – надмірне очищення, використання хлорованої води чи ліків.
Для бактерій продаємо матеріали, що фільтрують. Біологічні середовища є надзвичайно пористими з поверхневими областями. Вони вміщують багато бактерій у невеликому просторі, але легко забиватися та швидко втрачають ефективність, якщо використовується неадекватна механічна фільтрація.
Хімічні фільтруючі матеріали
Хімічні середовища не використовуються так часто, як біологічні чи механічні, але ефективні для видалення однієї чи багатьох домішок.
Хімічний метод фільтрації видаляє розчинені частинки акваріума. Використовують активоване вугілля, смоли та інші адсорбенти. Хімічні фільтруючі середовища підтримують якість води, збирають небажані розчинені речовини.
Двома найбільш популярними формами хімічних середовищ є активоване вугілля та смоли. Протеїновий скіммер та окислення озоном – дві інші форми хімічної фільтрації.
Активоване вугілля
Вугілля заповнене мікроскопічними порами, які дозволяють органічним чи неорганічним матеріалам прилипати. Новий матеріал працює більш ефективно, ніж старе вугілля. Коли всі пори заповнені, вугілля неефективне, і фільтр починає діяти як біологічний фільтр.
Вугілля видаляє багато небезпечних елементів з акваріума: мідь, хлор, розчинені білки та вуглеводи, сульфатні ліки та антибіотики. Тому активоване вугілля видаляють та змінюють, коли лікування завершується. Активоване вугілля зробить акваріум прозорим, видалить кольорові плями.
Іонообмінні смоли
Смоли рідше використовують, ніж вуглець. Смоли притягують аміак та нітрат, видаляють розчинену органіку. Іонообмінні смоли посилюють фільтруючу здатність вугілля, допомагають біологічній активності, видаляють забруднюючі речовини до того, як вони потрапляють у азотний цикл. При правильному використанні хімічна фільтрація один із найкорисніших інструментів акваріуміста.