0
0

13 порад власникам рептилій

Деякі рептилії дуже терпимі до людини, інших не варто брати в руки, якщо це не викликано станом здоров'я улюбленця. Усвідомте це правило до того, як почнете створювати структуру взаємодії.

Звертайтеся з будь-якою рептилією холоднокровно, спокійно і зібрано. Читайте статтю далі, дізнайтеся 13 секретів, які забезпечать найкращий можливий рівень взаємодії з домашніми плазунами.

1. Повага

Плазуни знаходяться в полоні для нашого задоволення, і ми зобов'язані поважати і робити все від нас залежне, щоб зробити життя максимально приємним. Це означає, ми на 100 % повинні знати: робимо все правильно. Якщо впевненості немає, тоді слід завести менш складний вид, навчитися поводженню з ним, і вже потім переходити на більш складні життєві форми. Якщо в будинку поселяється агресивний вид живих істот, тоді працюють з ним під наглядом досвідченого герпетолога.

Коли заводите рептилію «по бюджету», враховуйте 3 ключові умови:

  • житло,
  • догляд,
  • інструменти хобі.

Завжди вибирайте найкращі інструменти і клітки, які можете собі дозволити, і потім з'ясуйте, утримання яких плазунів не розорить бюджет. Занадто часто тварина страждає через недостатнє фінансування хобі.

Якщо обдумаєте ці основні моменти з самого початку, рептилія буде більш щасливою в довгостроковій перспективі, як і її господар. Такий підхід створює більш позитивну взаємодію на щоденній основі, це, безсумнівно, формує платформу для найкращих відносин з улюбленцем.

2. Впевненість

Це ключовий пункт для власників, плазунів незалежно від рівня підготовки в хобі. Впевненість призводить до обдуманих рішень. Впевнене поводження усуває:

  • сіпання тіла,
  • нерішучі дії,
  • неправильні оцінки стану здоров'я.

Мова тіла диктує відповідь. Коли боїтеся або не впевнені, тварина відповідає відповідно. Будьте впевнені, що зможете поводитися з видом живих істот, перш ніж придбаєте його. Якщо цього не зробити, вас злякає істинний потенціал улюбленця.

Деякі види, які, як вважається, є не ідеальними для дому, стають «домашніми», якщо власник вирощує їх з яйця. Сітчасті пітони (Python reticulatus) вважалися агресивними зміями протягом багатьох років через те, що імпортовані плазуни лякалися і перебували під впливом стресу. Встановлення відносин з молодими тваринами і обережне поводження - найкращий спосіб зав'язати впевнені, стабільні зв'язки з улюбленцями.

3. Перервіть полювання

Змії та ящірки кусають з однієї з двох причин: це реакція на годування або це захист. У більшості випадків цього можна уникнути. Перед вилученням змії-улюбленця з клітки, з повагою та впевненістю дайте зрозуміти, що їжі немає. Зазвичай це роблять, використовуючи неживий предмет, обережно торкаються носа змії, або просто дістають з віварію маленьким гачком.

«Перервіть полювання». Більшість змій – це хижаки, вони діють із засідки, і якщо не перервати концентрацію на полювання, граєте в азартну гру хижака.

Щоразу, коли використовуєте гачок для видалення змії з тераріуму, підтримуйте третину тіла гачком, дві третини візьміть рукою. Це поводження утримує змію комфортно. Ніколи не хапайте змію або ящірку за кінчик хвоста. Це серйозно напружує її. У будь-який час, коли рептилію не підтримують, у неї посилюється захисний інстинкт і зростає страх.

4. Мийте руки не тільки перед їжею

Змії та ящірки мають дивовижні сенсорні органи. Якщо помістите теплу руку у віварій, і кінцівка приємно пахне запахом здобичі, зробите руку предметом полювання. Найпростіший спосіб уникнути цього – мийте руки перед тим, як поводитися з рептиліями і при поводженні з різними видами. Це також усуне ризики зараження улюбленців чужорідними бактеріями, мікробами або паразитами.

5. Не беріть за голову

Утримання голови повідомляє змії або ящірці, що ви - хижак. Якщо закріпите, що ви мисливець, який нападає на голову змії або ящірки, буде набагато важче улюбленцю подолати страх перед людиною, що призведе до неприємного досвіду для обох сторін.

6. Теорія зарядженої рушниці

Поки не будете повністю комфортно почувати себе поруч зі змією або ящіркою, розглядайте її як заряджену рушницю. Поважайте, будьте впевнені, перервіть мисливський інстинкт, мийте руки тощо. Але голови новопридбаних рептилій, які проявили агресію (можливо, через страх), просто тримайте подалі від свого тіла.

Акуратно керуючи собою або рептилією, повільно дозвольте звикнути до відчуття руху у ваших руках, зменшіть ймовірність того, що досвід стане негативним. Майте на увазі, холоднокровні, особливо змії, слідують за рухами і теплом. Якщо ви різко рухаєте кінцівками або тілом перед змією, яку намагаєтеся приручити, тварина сприйме рухи як загрозу.

7. Купуйте вирощених у неволі улюбленців

Диких плазунів залиште досвідченим герпетологам. Купіть виведеного в неволі улюбленця. Це:

  • збільшує шанси для плазуна спокійніше сприйняти нову людину,
  • зменшує можливі проблеми зі здоров’ям, які спостерігаються у диких тварин.

Малюки, підлітки та дорослі рептилії зазвичай не акліматизуються до життя в домі.

8. Обирайте з розумом

Багато рептилій та амфібій доступні для хобі завдяки зусиллям професійних та приватних заводчиків, любителів. Це створює варіанти для потенційного власника стати власником живих істот:

  • Нетерпимих до поводження,
  • Терпимих до регулярного догляду,
  • Відносно толерантних,
  • Виключно соціальних та інтерактивних.

Гади будь-якого розміру та типу присутні в кожній категорії. Деякі тварини стають чудовими домашніми улюбленцями:

  • леопардові гекони (Eublepharis macularius),
  • бородаті дракони (Pogona vitticeps),
  • аргентинські чорно-білі (Tupinambis merianae) або червоні ящірки (Tupinambis rufescens),
  • кукурудзяні змії (Elaphe guttata),
  • м’яч пітони (Python regius),
  • рожеві удави (Lichanura trivirgata).

Деякі більші тварини, які чудово живуть у неволі:

  • червоногузі боа (Boa constrictor),
  • бірманські пітони (Python molurus bivittatus),
  • сітчасті пітони.

Більшість жаб, деревних геконів, африканських скельних пітонів (Python sebae) та нільських варанів (Varanus niloticus) зазвичай не адаптуються до поводження з людиною і повинні жити у досвідчених герпетологів.

Деякі з цих тварин захищають себе, коли молоді, що може призвести до укусів. Вони, як правило, переростають страх, стають спокійними, толерантними до рук людини з віком. Ретельно вивчіть живий організм, який хочете приручити, потім оцініть, чи зможете ви задовольнити запити рептилії в догляді та годуванні.

9. Підтримка. Заохочення. Довіра

Завжди застосовуйте безпечні методи поводження. Утримання змій або ящірок за хвіст чинить тиск на хребет. Багато видів ящірок втрачають свої хвости як оборонний захід. Це випробування може бути дуже важким для тварини. Уникайте поводження, яке призводить до травм. Це важливий фактор у встановленні відносин з улюбленцем.

Повага, повага, повага! Підтримуйте тіло улюбленця належним чином, і він повірить, що ви завжди будете тримати його в зручній позі.

10. Їм подобається тепло

Рептилії та амфібії є ектотермічними живими істотами, що означає - регулюють температуру тіла зовнішніми джерелами тепла. Кожного разу, коли тримаєте улюбленця поза віварієм, пам'ятайте, температура в приміщенні набагато холодніша, ніж середовище, в якому рептилії підтримують температуру тіла.

Хорошим загальним правилом є обмеження періоду часу перебування улюбленця поза тераріумом менше 30 хвилин. В іншому випадку температура плазуна впаде занадто низько, що несе потенційний ризик здоров'ю.

11. Дозвольте переварити їжу

Кожного разу, коли рептилія отримує корм, який не перетравлюється за один день, краще обмежити контакт. Тиск на живіт під час травлення провокує зригування, і це шкідливо з багатьох причин.

Шлункові кислоти обпалюють, або бактерії, що перетравлюють їжу, переміщуються в більш сприйнятливі частини тіла. Не беріть у руки улюбленця з повним животом, якщо це абсолютно не необхідно, і завжди проявляйте особливу турботу та обережність.

12. Защитите детей и домашних животных

Всякий раз, когда ребенок кормит или удерживает рептилию, взрослые несут ответственность за защиту животного и ребенка. Грубое обращение разрушит доверие пресмыкающихся к людям. Животные кусают и царапают. Хвост-хлыст у некоторых ящериц нанесёт вред детям или оставит на душе шрам от контакта с эктотермическими красавцами.

Никогда не позволяйте детям брать гада из вивария, потому что существует большой шанс получить укус-ответ. Второе беспокойство - чистота. Мы рекомендуем детям менее 18 месяцев, находиться вдали от домашних животных, потому что их иммунная система не стабильна или не созрела в полной мере. Ребенок младше 5 лет после кормления или прикосновения к рептилии обязан вымыть руки до и после, чтобы предотвратить риск заражения бактериями, как ребенка, так и рептилии.

13. Займитесь самообразованием

Потенциально опасные животные должны попадать в руки опытных людей. Будьте разумными. Каждый человек оценивает риски, в которые ввязывается по своей воле. Необразованные, плохо продуманные действия, подпитываемые Эго, опасны - для вас самих, для окружающих и для других любителей хобби.

Если не принимать зрелые решения:

  • Потеряем по состоянию здоровья одних из самых красивых животных в мире,
  • Получим проблемы с правоохранительными и природ защитными органами,
  • Выпустим питомцев в дикую природу – нанесём ущерб людям.

Никогда не отпускайте питомца в дикую природу; найдите организацию, которая приютит.

Голова не только для того, чтобы шапку носить

Когда люди используют голову и следуют правильному протоколу обращения с рептилиями, укусы редко случаются. Проявляйте осторожность, особенно с крупными ящерицами, которые причиняют серьезный ущерб человеку при неправильном обращении. Обращайтесь с рептилиями с осторожностью и уважением, наслаждайтесь хобби долгие годы.

Коментарі