0 грн
Зробити замовлення10 порад щодо вибору сухих кормів для собак
Як вибирати дієту для собаки? Купити те, що рекомендує телевізор – цей метод не аналізує склад кормів і не враховує важливі фактори, що впливають на їжу, яка найкраще підходить собаці та гаманцю власника. Є кращий спосіб! Представляємо 10 порад. Прочитайте про них до того, як зробите покупку.
1. Придбайте найкращу їжу, яку можете собі дозволити
Хороший корм для собак коштує набагато дорожче, ніж неякісний, тому що виробляється з використанням інгредієнтів, які коштують дорожче, ніж неякісні.
Але й найдорожча їжа не обов'язково найкраща, і ціна не завжди корелює з якістю. Є багато неякісних продуктів, які продаються за високими цінами, тому що компанії витрачають гроші на маркетинг і рекламу!
На кожному ціновому рівні представлені погані, кращі, хороші та найкращі продукти. Складіть кошторис, скільки готові витратити. Шукайте найкращі продукти, які знаходяться на рівні, який можете собі дозволити. Якщо в домі більше однієї собаки, не забувайте, можливо, доведеться годувати кожну тварину окремою дієтою.
Як визначити, які продукти є хорошими і поганими в ціновій категорії? Читай далі!
2. Не вибирайте постійно один і той самий корм або корми одного виробника
Компанії використовують один вітамінно-мінеральний премікс у продуктах. Це означає, що поживні речовини у всій продуктовій лінійці компанії, ймовірно, мають однакові рівні поживних речовин. Якщо годувати однією і тією ж їжею (або навіть різними продуктами однієї компанії) протягом кількох місяців або років, у собаки розвинуться проблеми, викликані дефіцитами або надлишками речовин у дієті.
Широкий діапазон поживних речовин, дозволених у харчових продуктах, юридично «повні та збалансовані». Деякі дієти мають рівні мінералів або жиророзчинних вітамінів, які є недостатніми або надмірними. Дисбаланси не викличуть проблем протягом короткого періоду часу, але якщо ніколи не змінюється раціон собаки, тоді недоліки або надлишки з часом викликають проблеми зі здоров'ям. Періодично змінюйте упаковки з кормом собаки на продукти інших компаній.
3. Шукайте на етикетці заяву, що їжа «повна та збалансована» для життєвого етапу улюбленця
Деякі продукти розроблені для задоволення потреб у харчуванні тільки дорослих собак або, скажімо, престарілих. Якщо ви годуєте цуценя, собаку-спортсмена, вагітну або годуючу суку, собаку-дистрофіка або ослаблену тварину, в цих випадках шукайте продукт, який створений для собак «всіх етапів життя». Продукти, позначені цією заявою, відповідають вищим вимогам до поживних речовин для цуценят і вагітних або годуючих матерів.
4. Перевірте рівень білка і жиру
Мінімальні рівні білка і жиру, які гарантовано присутні в їжі, перелічені в розділі «гарантований аналіз» (GA) на етикетці. Коли змінюєте дієту на нову, потрібно знати, скільки білка і жиру в старій їжі, і скільки в новій. Якщо нове харчування містить набагато більше жиру, ніж старий корм (як тільки один приклад), ймовірно, доведеться зменшити кількість гранул.
5. Просіть у консультанта магазину Zoocool «кращу дату придатності» на кормі для собак
Купіть і нагодуйте улюбленця найсвіжішою їжею. Якщо продукту залишилося менше 6 місяців до дати «краще вжити до», придивіться до свіжішої упаковки.
6. «Нові» білки та екзотичні джерела вуглеводів, чи потрібні вони
Нульова перевага приносить годування собаки кроликом або перепелом. Хижаки легко перетравлюють поширені тваринні білки, що використовуються в кормах, наприклад:
- курятину,
- яловичину,
- баранину,
- свинину.
Однак якщо у собаки спостерігається алергія або непереносимість тваринних білків, у цьому випадку використовуйте екзотичні джерела протеїнів. Той самий принцип застосовується до вуглеводів.
7. Не вибирайте корми з інгредієнтами, на які є алергія або непереносимість
Якщо собака погано реагує на певні інгредієнти, вивчайте склад кожного продукту, який маєте намір купити. Переконайтеся, що проблемний інгредієнт відсутній. Не розраховуйте на те, що якщо його не було в останній придбаній упаковці корму, то він не з'явиться раптово в наступній. Виробники продуктів харчування час від часу змінюють формули.
8. Шукайте наступне в списку інгредієнтів корму для собак:
Багато тваринного білка у верхній частині списку інгредієнтів. Інгредієнти в кормі для домашніх тварин, так само, як і в людській їжі, перелічені в порядку ваги інгредієнтів у формулі. Якщо вид ідентифікований: курка, яловичина, ягня і т. д. – це добре. Гірше, коли просто написано «м'ясо». Це може бути що завгодно або суміш джерел білка;
Коли свіже назване м'ясо входить спочатку в список інгредієнтів, за ним слідує назване тваринно-білкове борошно. Свіже м'ясо містить багато важкої вологи. Якщо м'ясо перший у списку джерело білка, то його додають для привабливого аромату. І це не означає, що в упаковці багато білка. Ось чому інше назване джерело тваринного білка у вигляді борошна повинно з'явитися в першій трійці інгредієнтів.
Коли використовуються овочі, фрукти, зерно як джерела вуглеводів, вони повинні бути цільними. Свіжі, необроблені харчові продукти містять поживні речовини в складній неторканій виробником композиції з:
- вітамінів,
- ферментів,
- антиоксидантів.
Не будьте занадто стривожені однією або двома «фракціями» (побічними продуктами або частиною інгредієнта, наприклад, томатним жомом або вівсяним борошном), особливо якщо вони знаходяться нижче в списку інгредієнтів. Але чим більше фракцій присутнє в їжі, і чим вище вони в списку, тим нижче якість.
9. Не купуйте корми для собак, які містять такі інгредієнти:
Побічні і субпродукти з:
- м'яса,
- домашньої птиці,
- борошна м'ясних продуктів
- борошна з м'яса птиці.
Тканини тварин, які називають побічними і субпродуктами тваринного походження, дуже поживні, але це – відходи харчової промисловості для людей.
«Загальні» не названі джерела жиру. «Тваринний жир» може бути буквально будь-яким змішаним жиром тваринного походження. Часто його знімають з померлих природною смертю тварин через хвороби та епідемії. «Жир з птиці» не так підозрілий, як «тваринний жир», але «курячий жир» або «качиний жир» краще.
Підсолоджувачі. Собаки, як і люди, насолоджуються солодким смаком. Підсолоджувачі ефективно переконують собак вживати в їжу продукти, що складаються в основному з зернових і з малою кількістю здорових тваринних білків і жирів.
Штучні барвники, ароматизатори або консерванти (такі як BHA, BHT, етоксихін). Колір їжі не має значення для собаки. Здорове м'ясо і жири привабливі для хижаків, а не рожевий колір «свіжого» м'яса. Природні консерванти, такі як змішані токофероли – це хороші консерванти.